Widziane oczami bohatera książki!


Dzisiaj na blogu prowadzonym przez byłego właściciela Big Blue ukazał się wpis pt. „Widziane oczami bohatera książki

Nie mogliśmy tego wpisu nie podpiąć pod nasz blog poświęcony książce o nim i jego troskach. Mimo, iż ewidentnie widać, że Marcin na nowo odzyskał wiarę w sukces to jednak wyczuwa się ciągle głęboko ulokowaną gorycz. Pozwoliliśmy sobie umieścić kilka wybranych zdań z tego wpisu oraz odnośnik do całego tekstu – http://big-blue-travel.blogspot.com/2012/01/widziane-oczami-bohatera-ksiazki.html:

„Czy moje oczekiwania są wygórowane? Słowo przepraszam, za to że się pomyliliśmy? Przepraszamy, za doprowadzenie do ruiny? Przepraszamy za zmarnowanie najlepszych lat mojego życia? Przepraszamy za zdeptanie mojej godności osobistej? … Czy to jest niewykonalne w naszym państwie? Czy ten elementarny odruch ludzkiej przyzwoitości jest czymś niewykonalnym w Polsce XXI wieku?”

oraz

„Jestem bankrutem – to fakt, którego nic już nie zmieni. Jestem zrujnowany ekonomicznie – to może mi się uda kiedyś zmienić? Nie jestem natomiast przestępcą i elementarna uczciwość nakazuje tym, którzy doprowadzili do ogłoszenia tego niesprawiedliwego wyroku, aby wyrok ten wymazać … i nie chodzi mi bynajmniej o czas próby „wyroku w zawieszeniu”! OD POCZĄTKU DO KOŃCA CHODZI MI TYLKO O UNIEWINNIENIE Z TEGO NIESŁUSZNIE NARZUCONEGO STYGMATU!
Żadnej zemsty, żadnego polowania na odszkodowanie … po prostu uwolnijcie mnie proszę od skutków własnych błędów! Tylko tyle a dla mnie aż tyle … .”

Wpis Marcina mimo, że z jednej strony optymistyczny pozostawił w nas jednak pewną wątpliwość – czy uda mu się zmienić to na czym naprawdę najbardziej zależy, czyli oczyścić się z haniebnego wyroku? Haniebnego dla systemu sprawiedliwości w Polsce a nie dla niego.

TR

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: